KS KORMORAN ŚWIĘCIECHOWA - strona oficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Historia Klubu

O Klubie KS KORMORAN ŚWIĘCIECHOWA

Zaczęło się w 1949 roku od wybudowania boiska sportowego. Sześciu mieszkańców Święciechowy doprowadziło do powołania Ludowego Zespołu Sportowego, dziś jego nazwa brzmi Klub Sportowy KORMORAN. Początki były bardzo ambitne, obok sekcji piłki nożnej działalność podjęły: sekcja kolarska, szachowa, tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz lekkoatletyczna. W pierwszym dziesięcioleciu mimo odnoszonych sukcesów działalność była raczej rekreacyjna i amatorska, dopiero w późniejszym okresie nadszedł czas poważnej pracy i poważnych sukcesów. Najlepiej radziła sobie sekcja piłki nożnej, w latach 60-tych jako pierwsza z powiatu leszczyńskiego awansowała do rozgrywek Klasy A Okręgu Poznańskiego. W trosce o rozwój bazy szkoleniowej, w latach 70-tych na boisku wybudowano szatnie, trybuny dla kibiców, wykonano bieżnię oraz zadbano o solidne zaplecze socjalne. Po latach nieco gorszych wyników, drużyna piłkarska ponownie w 1989 roku awansowała do klasy okręgowej.
Z sekcji dawniej działających niewiele pozostało do dziś. Klub w swoich szeregach zrzesza sekcję piłki nożnej (piłkarze grają w Klasie A – OZPN Leszno), sekcję lekkoatletyczną, w ramach, której istnieje sekcja biegowa, której członkowie odnoszą sukcesy nie tylko w kraju ale i zagranicą oraz sekcję szachową, która bierze udział w okazjonalnych turniejach. W tym miejscu należy również wspomnieć o drużynie piłkarskich oldboyów, którzy na swoim koncie mają sporo wygranych turniejów. Przez wszystkie te lata troską kolejnych zarządów Klubu, było dbanie o aktualną bazę sportową oraz o nabór juniorów do sekcji piłkarskiej.
Na osiągnięcia sportowców święciechowskich przez okres 60 lat złożyły się także społeczna praca setek ludzi oraz miejscowych zakładów pracy, głównie: Spółdzielni AGRA w Święciechowie, Gospodarstwa Rolnego w Długiem Starem, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Święciechowie i wielu innych sponsorów. Działalność Klubu Sportowego KORMORAN w Święciechowie przez wszystkie lata była i jest finansowana przez Urząd Gminy w Święciechowie.
   Pomocy merytorycznej udzielały i udzielają władze wojewódzkie LZS oraz OZPN Leszno.
Z okazji 60-lecia jubileuszu Klubu w dniu 4 lipca 2009 roku na miejscowym stadionie odbyły się dwa mecze. W pierwszym meczu wystąpili nasi juniorzy (przyszłość KORMORANA), natomiast w drugim spotkaniu starły się: aktualna drużyna KORMORANA z byłymi zawodnikami. Wyniki tych spotkań były sprawą drugorzędną, liczyła się sportowa rywalizacja i wspaniała zabawa. Po ruchu na świeżym powietrzu w sali wiejskiej odbyło się spotkanie koleżeńskie , w którym uczestniczyli: byli i obecni działacze i zawodnicy, władze Gminy Święciechowa, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lesznie, Prezes OZPN Leszno sponsorzy oraz delegacje zaprzyjaźnionych i współpracujących z Klubem organizacji społecznych. Zasłużonym działaczom i zawodnikom wręczono dyplomy i odznaki OZPN Leszno.

KS KORMORAN ŚwięciechowaPiast Poniec
KS KORMORAN Święciechowa 2:6 Piast Poniec
2017-09-03, 11:30:00
    relacja »
oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Awdaniec Pakosław Pelikan Dębno Polskie
Lew Pogorzela Piast Belęcin
KS KORMORAN Święciechowa 2:6 Piast Poniec
Grom Czacz Rawia II Rawicz
Błękitni Kąkolewo Ruch Bojanowo
Tur Turew Sokół Chwałkowo
Wielkopolanka Szelejewo LUKS Stare Bojanowo

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.